تبلیغات
مرکز کامپیوتری مهر رایانه شهر ایور - عرضه نسخه ۹ سیستم‌عامل ویندوز هشت تا سال آینده

مایکروسافت در آستانه یک سالگی ویندوز هشت، قصد دارد نسخه ۹ این سیستم‌عامل را سال آینده راهی بازار کند.
به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از موبنا، مایکروسافت معمولا چند سالی بین عرضه هر نسخه از سیستم‌عامل ویندوز فاصله‌گذاری می‌کند تا ثباتی نسبی برای پلت‌فرم‌هایش به وجود بیاید. در حالی که یک سال از عرضه ویندوز هشت می‌گذرد، نسخه جدید این سیستم‌عامل با نام ویندوز ۸.۱ قرار است راهی بازار شود و عرضه نسخه ۹ این پلت‌فرم ممکن است تا دو سال دیگر هم به طول بینجامد.
اما این روزها در شرایطی که استیوبالمر خبر از بازنشستگی خود داده، اوضاع شرکت مایکروسافت بحرانی شده، بنابراین انتظار می‌رود عملیات به‌روز‌رسانی پلت‌فرم‌ها با سرعت بیشتری صورت گیرد که احتمال عرضه ویندوز ۹ را در سال آینده بیشتر می‌کند. در حالی که اطلاعات زیادی درباره ویژگی‌های ویندوز ۹ منتشر نشده اما شایع شده که ویندوز ۱۰ یک سیستم عامل ابری (cloud OS) خواهد بود، به این ترتیب تمام عملیات پردازش و رایانش روی سرورهای مایکروسافت صورت می‌گیرد و سپس اطلاعات به کامپیوتر وارد می‌شود.
بر این اساس امکان استفاده از سیستم‌عامل قدرتمند روی سخت افزاری متوسط فراهم می‌شود. همچنین گفته می‌شود، ویندوز ۱۰ از سرویس‌های Office 365 و Xbox Cloud پشتیبانی خواهد کرد

 
تاریخ : شنبه 17 بهمن 1394 | 10:21 ق.ظ | نویسنده : حسن شیخ زاده | نظرات()